logo
        

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Güzel ve yakışıklı olarak toplumda beğeni kazanan her birey aynı zamanda estetik bir gülümsemeye sahiptir. Diş estetiği değerlendirilirken bir çok parametre göz önünde bulundurularak dişlerin boyu, şekli, konumu ve rengi değerlendirilir. Estetik diş hekimliği uygulamaları, basit kompozit ve porselen dolgulardan başlayarak, Lamina Porselen (Laminate Veneer) ve geniş kapsamlı tam seramik restorasyonlara(Empress, Zirkonyum)kadar uzanır.


Dişlerin dizilişindeki mevcut çapraşıklar, diş aralığında bulunan geniş boşluklar veya rengi koyulaşmış dişler gülümsemenizi olumsuz yönde etkiler. Bunların yanı sıra; daha önce yapılmış uyum ve rengi kötü olmuş kaplamalar, koyulaşmış dolgular ve diş eti sorunları da hem ağız ve diş sağlığınızı hem de estetik açıdan görünümünüzü olumsuz yönde etkiler.


Diş Dolguları
Diş hekimliğinde “kompozit dolgu” olarak adlandırılan bu dolgular kullanım alanlarına göre (ön dişler, arka dişler) farklı estetik & dayanıklılık özellikleri ile donatılmışlardır. Uygulayıcının manipülasyonu ve özeni ile doğal dişe bire bir benzerlik gösterir. Estetik dolgular dişler arasındaki boşlukların kapatılmasındaveya ön dişlerdeki çapraşıklık, yüzey bozukluğu gibi durumların giderilmesinde de kullanılabilir.


İmplant Uygulaması
Dental implant, titanyumdan üretilmiş yapay diş köküdür. İnsan dokusu ile uyumlu olan bu yapı ile çene kemiği arasında oluşan biyolojik bağlanma işlemi sonrasında vücudun birer parçası haline gelirler. Tek diş eksikliği durumlarında, komşu olan sağlam dişlere herhangi bir uygulama yapılmadan, eksikliğin tamamlanmasına sağladığı olanağın yanı sıra; çoklu diş eksikliği durumlarında da sabit diş ile çözümleme sağlanır. Lokal anestezi altında, küçük bir cerrahi girişimle çene kemiğine yerleştirilen implantlar ile kişi, işlem sonrasında hemen günlük yaşamına dönebilmektedir.