logo
        

PROTEZ DİŞ

Tam diş protezi veya bütün diş protezi, kaybedilmiş dişlerin yerine kullanılan çıkarılabilir cihazlardır. Diş protezleri akrilik bir taban üzerinde porselen veya akrilikten üretilir. Kısmi protezler de benzer şekilde yapılır ancak tam protezler tüm dişleri kapsarken, kısmi protezler bazı dişlerin yerine takılır. Tam protezler tüm dişlerinizi kaybettiğiniz durumlarda kullanılabilir ve görüntünüzü yeniden bütünlerken güvenle gülümsemenizi sağlarlar.

Nasıl Yapılır?
Protez tabanı, olimetil metakrilat veya PMMA olarak bilinen özenle pigmentlenmiş akrilikten, doğal diş eti dokusunu taklit etme amaçlı üretilir. Görünür PMMA yüzeyleri mümkün olduğunca doğal görünmeleri için oldukça parlatılmıştır ve protezlerinizin temiz ve ferah kalmasını sağlamak için bakteri oluşumunu da önler.

Üst protezler damağınızı kaplarken alt protezler U-şekliyle diliniz için yeterli boşluk kalmasını sağlar. Hem üst hem de alt protezler diş eti dokusu üzerine yerleşir ve vakumlayarak yerinde kalmalarını sağlarlar. Diş protezi yapıştırıcı krem ayrıca diş protezlerinizin sabitlenmesini sağlayarak, protez altına girdiğinde rahatsızlık verecek yiyecek artıklarının araya kaçmasını engeller.

Tedaviler:
• Süt ve daimi dişlerdeki çürüklerin dolgu tedavisi
• Süt ve daimi dişlerde kanal tedavisi
• Diş çekimi
• Dişlerde oluşan renklenmelerin ve plakların uzaklaştırılması
• Dişlerde düşme ve kazalar nedeniyle meydana gelen kırıkların tedavisini içermektedir.