logo
        

TEDAVİLER

ZİRKONYUM

Zirkonya, yüksek gerilme direncine sahip olması, doku dostu olması, gren çapının düşük olması sayesinde dişhekimliğinde seramik formunda implant ve abutment materyali, sabit restorasyonlarda (kron-köprü, laminate, inlay-onlay) core materyali, post-core materyali ve ortodontik braket olarak kullanılmaya başlanmıştır. Zirkonyum seramiklerinin kullanıma girmesi, bilgisayar-destekli dizayn (Computer-aided design; CAD) ve bilgisayar-destekli üretim (computer-aided manufacturing; CAM) teknolojisinin gelişmesi ile paralellik göstermiştir.

DAHA FAZLASI...

LAMİNATE (YAPRAK PORSELEN)

Laminate veneerler çok ince yaprak şeklinde kaplamalardır. Dişlerin ön yüzeyine yapıştırılır ve oldukça doğal, estetik restorasyonlardır. Gülümsemenizi etkileyen birçok sorunun düzeltilmesinde veneerler en doğru tercihtir.

Laminate kaplama diş renginin değiştirilmesinde, çatlakların tedavisinde, diş aralarındaki boşlukların kapatılmasında, diş boylarının uzatılmasında, dişlerdeki çapraşıklıkların düzeltilmesinde, aşınmış diş yüzeylerinin kapatılmasında ve şekil bozukluklarının düzeltilmesinde kullanılmaktadır.

DAHA FAZLASI...

İMPLANT TEDAVİSİ

Diş implantları, kaybedilen dişlerin yerine çene kemiği içine yerleştirilen ve kemik doku ile birleşerek doğal diş kökü görevini üstlenen, vücut tarafından doku dostu olarak kabul edilen titanyum vidalardır. Operasyon lokal anestezi ile hiçbir ağrı ve rahatsızlık duyulmadan yapılabilir.

İmplantlar kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. İmplant her yaşta uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Sadece, gençlerde kemik gelişiminin tamamlanması gerekmektedir. Bu da kızlarda 16-17, erkeklerde ise 18 yaşına kadar gerçekleşmektedir.

DAHA FAZLASI...

KANAL TEDAVİSİ

Kanal tedavisi oldukça fazla hasar görmüş ya da iltihaplanmış bir dişi onarmak ve kurtarmak için yapılan bir tedavidir. Tedavi, dişin hasar görmüş bölümünün (dişin özü-pulpa) çıkarılması, temizlenmesi, dezenfekte edilmesi ve tekrar doldurularak kapatılmasını içerir. Pulpaya bu denli hasar veren nedenlerin en yaygın olanları çatlamış ya da kırılmış diş, çürüğün çok derin olması ya da aynı dişe birçok kez tedavi uygulanmış olmasıdır. Kanal tedavisi terimi, sözkonusu tedavide dişin köklerinin içindeki kanalların temizlenmesinden kaynaklanır.

DAHA FAZLASI...

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Diş dolguları çürümüş dişlerde uygulanan en yaygın tedavidir. Eski yıllarda bu dolgular altın, amalgam şeklinde dişte metal-siyah bir görüntüyle karşımıza çıkan materyallerle yapılmaktaydı. Günümüzdeyse diş dolguları estetik diş hekimliği uygulamaları kapsamında dişlerle aynı renk ve görüntüde olan porselen veya kompozit malzemelerle yapılmakta, böylece dişlerinizin ve gülüşünüzün natürel görüntüsü korunmaktadır.

Estetik diş hekimliği bazı tedavi aşamalarında lazer gibi teknolojileri klinik ortamda kullanarak iyileşme sürecini hızlandırma ve hastanın konforunu artırma yönünden birçok avantaja sahiptir.

DAHA FAZLASI...

AĞIZ, DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi bölümümüzde, ağız içerisindeki tüm yumuşak dokuların (dil, yanak, dudak, tükürük bezleri vb.) dişlerin, çenelerin ve çene ekleminin her türlü rahatsızlığının ve hastalığının teşhisi ve cerrahi tedavileri gerçekleştirilir. Yapılacak işlemin tipine ve hastanın durumuna göre yapılması planlanan cerrahi işlemler lokal anestezi, bilinçli sedasyon veya genel anestezi altında yapılmaktadır.

DAHA FAZLASI...

DİŞ ETİ HASTALIKLARI

Diş eti hastalıkları diş etinin içinde meydana gelen iltihapsal hastalıklardır. Diş etinin içerisinde oluşan iltihap dişi çevreleyen kemik dokusunda erime meydana gelir ve kemik dokusunda çekilmeye sebep olur.Diş eti dokusuda kemik dokusunu takip ederek diş eti çekilmesine sebep olur.

DAHA FAZLASI...

PROTEZ DİŞ

Protezler, eksik dişlerin yerine yerleştirilen ve ağzınıza takılıp çıkarılabilen dişlerdir. Proteze alışmak zaman almakla ve asla doğal dişler gibi olmamakla beraber, günümüzde yapılan protezler, eskilere oranla daha doğal görünümlü ve daha kullanışlıdır.

Tam protezlerde, dişeti üzerine yerleştirilecek dişeti renginde akrilik taban kullanılır. Üst protezin tabanı damağın üst tarafını kaplarken , alt protez ise dilinizi kolay oynatabilmeniz için at nalı şeklindedir.

DAHA FAZLASI...

DİŞ TAŞI TEMİZLEME

Ağzımızda sürekli çoğalan bakterilere bağlı olarak herkeste plak oluşur, bu nedenle görülmesi kolay değildir. Diş eti çizgisi etrafında biriken bakteri plağı temizlenmezse dişlerinizin etrafındaki diş etlerinizde iltihaplanma ve tahriş meydana gelir. Bu da diş eti iltihabına yol açabilir (kızarık, şişmiş ve kanayan diş etleri). Diş eti iltihabı tedavi edilmezse ilerler ve diş eti hastalığına ve hatta diş kaybına neden olur.

Diş taşının en yaygın belirtisi alt ön dişlerlerde ya da diş eti çizgisinde sarı ya da kahverengi izlerdir. Diş taşlarını tamamen temizlemenin tek yolu diş hekiminiz tarafından uygulanan profesyonel diş temizliğidir.

DAHA FAZLASI...

DİŞ BEYAZLATMA

Dişleri aşındırmadan veya başka yapay bir madde ile kaplamadan, dişlerin yüzeyine sürülen diş beyazlatma maddeleri aracılığı ile dişlerin yapısında oluşan sararmaların, diş koyuluklarının ve dişlerdeki lekelenmelerin giderilmesidir.

DAHA FAZLASI...

DİŞ DOLGUSU

Dolgu, çürük nedeniyle zarar görmüş bir dişe, normal fonksiyonunu ve görünümünü kazandırmanın bir yöntemidir. Dolgu yapılırken önce çürümüş diş dokusu uzaklaştırılır. Etkilenen alan temizlenir ve boşluk dolgu malzemesi ile doldurulur.

DAHA FAZLASI...